Początki Biblioteki „Niedzieli” to rok 1993. Pierwotnie tomy pomyślane były jako kieszonkowa, tania seria wydawnictw książkowych. Pierwszą naszą pozycją był przystępnie napisany podręcznik Pogadanki z etyki, autorstwa ks. prof. Andrzeja Szostka. Trzy lata później wydaliśmy pierwszy numer z serii Zeszytów "Niedzieli". Seria ta obejmuje mniejsze objętościowo publikacje, dotyczące najważniejszych spraw wywierających wpływ na opinię publiczną.

Biblioteka „Niedzieli” proponuje swoim Czytelnikom literaturę z zakresu duchowości, historii Kościoła, problematyki społecznej, mediów, teologii. Prezentuje sylwetki ludzi znanych i nieznanych, których można określić mianem świadków. W naszej ofercie interesującą lekturę znajdą dla siebie dzieci, młodzież i dorośli.

Ważną część naszych publikacji stanowi nauczanie papieskie. To zarówno dokumenty, katechezy papieskie, jak i ich komentarze i omówienia. Ukazały się u nas zbiory homilii z historycznych pielgrzymek Jana Pawła II do Ziemi Świętej, Ukrainy, Kazachstanu i Armenii.

Wśród autorów, którzy z nami współpracują lub współpracowali, są: abp Józef Michalik, bp Józef Zawitkowski, bp Adam Lepa, ks. Czesław Bartnik, o. Jan Mazur, prof. Włodzimierz Fijałkowski, prof. Karol Klauza, Katarzyna Woynarowska, Małgorzata Nawrocka.

Jesteśmy obecni na Targach Książki w Krakowie, Kiermaszu Wydawnictw Katolickich na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, na Międzynarodowych Targach Budownictwa, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów „Sacroexpo” w Kielcach, Targach Pielgrzymkowo-Turystycznych w Częstochowie. Braliśmy udział także w Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie. Nasze książki eksponowane były również poza granicami Polski - na Dniach Książki i Prasy Polskiej w Lyonie i Sztokholmie oraz na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie.

Biblioteka „Niedzieli” jest laureatem prestiżowej nagrody Feniks 2000 - Nagrody Wydawców Katolickich - w kategorii serii wydawniczej - za „szerokie popularyzowanie polskiej myśli kościelnej”.

Nasze książki można spotkać w księgarniach katolickich całej Polski.

Oprac. Karolina Jadczyk

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.
Rozumiem