Głos Męki Pańskiej z wałów Jasnej Góry

Autor: Abp Stanisław Nowak

Dział: Duchowość

ISBN: 978-83-60134-93-1
Format: 11,5 cm x 16,0 cm
Ilość stron: 120

"Głos Męki Pańskiej z wałów Jasnej Góry", to tytuł najnowszej publikacji w serii Biblioteki "Niedzieli". Książka zawiera rozważania Drogi Krzyżowej przygotowane przez abp Stanisława Nowaka metropolitę częstochowskiego w piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II.
Książka zawiera rozważania wygłoszone przez Metropolitę Częstochowskiego na wałach Jasnej Góry w Wielki Piątek 2010 r. Rozważania ubogacają zdjęcia Bożeny Sztajner fotoreportera "Niedzieli" i Krzysztofa Świertoka fotografa jasnogórskiego. "Mija sto lat od erygowania wokół Jasnogórskiego Sanktuarium wielkich monumentów Drogi Krzyżowej. Od tego czasu płyną stąd tysięczne głosy wołających, dla bolesnej męki Jezusa Chrystusa, o miłosierdzie Boże dla nas. Godzi się więc z pewnością uczcić piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II również i w ten sposób."- napisał we Wstępie abp Stanisław Nowak
Metropolita częstochowski podkreśla również, że "Jan Paweł II był wielkim czcicielem Męki Pańskiej, wyjątkowo nawet wielkim, wprost "kalwariarzem" - Nie ma też wątpliwości, że on, który we wszystkie dni Wielkiego Postu odprawiał Drogę Krzyżową, zawsze, ile razy był w Częstochowie, odprawiał ją na Jasnej Górze.- napisał abp Nowak.
W swoich rozważaniach abp Nowak apeluje o dobre korzystanie z daru wolności, wierność krzyżowi, miłość w rodzinach. Odnosząc się do czasów współczesnych abp Nowak przypomina, że "trzeba się wstydzić aborcji, eutanazji, antykoncepcji i eutanazji". Metropolita częstochowski wzywa także do modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

Nakład wyczerpany
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.
Rozumiem