Temat najnowszego numeru „Niedzieli”: MAM NA IMIĘ POLSKA I JESTEM ALKOHOLIKIEM [Katarzyna Woynarowska]
W wielkopostnym cyklu „Niedzieli” konfrontujemy naszych rodaków z ich głównymi wadami, zaczynamy od pijaństwa. Polska ma drugie miejsce w Europie, jeśli chodzi o umieralność z powodu alkoholu. Codziennie z powodu jego nadmiernego spożycia umiera ok. stu Polaków. Wyjaśniamy, dlaczego pijaństwo ma się dobrze w naszym kraju.
NIEDZIELA: Obłuda, hipokryzja, pozory... [Michał Wojciechowski]
Co Jezus miał na myśli, mówiąc: „Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy”? Biblista tłumaczy, jak Pismo Święte odnosi się do podwójnej moralności, innego oceniania swoich i przeciwników.
NIEDZIELA: Franciszka myśli do zapamiętania [oprac. ks. Łukasz Janowski]
W 12. rocznicę wyboru kard. Jorge Mario Bergoglia na urząd papieża przypominamy tuzin wypowiedzi Ojca Świętego, które w naszej opinii warte są zapamiętania i głębokiego przemyślenia.
NIEDZIELA: Lider w sutannie [Katarzyna Dobrowolska]
Od 2019 r., gdy proboszczem wiejskiej parafii Sokolniki na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej został ks. Józef Majchrzyk, miejsce to, zdaniem wiernych tamtejszej wspólnoty, zmieniło się nie do poznania. „Niedziela” opisuje fenomen tej parafii.
NIEDZIELA: Niemiecki pasztet [Krzysztof Świątek]
W jakim stopniu powyborcza sytuacja za naszą zachodnią granicą wpływa na bezpieczeństwo Polski? Czy postawa antyamerykańska się Europie opłaca? Niemieckiej scenie politycznej i temu, jak wpływa ona na Polskę, przygląda się publicysta „Niedzieli”.
NIEDZIELA: A jeśli...? [Krzysztof Petek]
Jak powinniśmy zachować się w sytuacjach kryzysowych, albo w przypadku ewentualnej wojny? Co spakować do plecaka ewakuacyjnego? Czy w czasie wojny zostać w domu czy uciekać? Odpowiedzi na łamach „Niedzieli” udziela Krzysztof Petek, organizator ekspedycji.
NIEDZIELA: Przeżyjmy Wielki Post razem [Katarzyna Krawcewicz]
Nabożeństwa i zwyczaje wielkopostne mają bogatą treść, ale jak mądrze dobrać poszczególne praktyki z uwzględnieniem wieku i wrażliwości dzieci? Publicystka „Niedzieli” podpowiada, co zrobić, by wspólnie z dziećmi przeżyć Wielki Post.
NIEDZIELA: Geniusz z Toskanii [ks. Witold Kawecki]
Michał Anioł był opętany pracą. Spał 3, 4 godziny na dobę, jadł niewiele, nigdy nie założył rodziny, żył w celibacie. Sztuce poświęcił się bez reszty. O życiu i twórczości autora fresków w Kaplicy Sykstyńskiej pisze na łamach „Niedzieli” ks. Witold Kawecki.
NIEDZIELA: Kiedy wiara zamienia się w działanie [Justyna Jarosińska]
Nie uznawał pustych słów, nie bał się ciężkiej pracy i nie patrzył obojętnie na ludzkie cierpienie. Człowiek, który rzucał wyzwanie biedzie i niesprawiedliwości, a zamiast wielkich deklaracji wybierał konkretne działanie. Kim był ks. Alojzy Orione, kapłan, który porzucił wygodne życie, by walczyć o godność najsłabszych? Jego sylwetkę przybliża publicystka „Niedzieli”.
NA STRONACH „BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ”:
Nowe cuda za wstawiennictwem św. Szarbela. A ponadto: wzruszająca historia Magdy, która mimo licznych tragedii – m.in. śmierci syna, paraliżu męża – nie odwraca się od Boga.